Avių supirkimas

Įvairių veislių ir įvairaus įmitimo Avių supirkimas visoje Lietuvoje.

Aviena, ėriena vertinama kaip aukštos biologinės vertės mėsa, kadangi lyginant su kitais gyvuliais (jautiena, kiauliena) jos riebaluose yra mažiau cholesterolio.  Kad kokybiškos avienos netruktų, ūkininkams derėtų auginti perspektyvias mėsinės kilmės veisles bei tinkamai prižiūrėti jų augimą.

Avienos mėsa ypatinga bei paklausi rinkoje, o jos kokybė priklauso nuo daugybės faktorių, tokių kaip: skonis, spalva, sultingumas bei aromatas. Kuo avies amžius didesnis, tuo mėsos kvapas stipresnis.

Norint užauginti aukštos kokybės avieną ar ėrieną ypatingą dėmesį reikėtų skirti į auginimo sąlygas, pašarą bei veisles.

Vasarą geriausias ir pigiausias pašaras avims – žolė.  Žolėje randama beveik visos avių mitybai reikalingos maisto medžiagos, o maistingumas artimas koncentruotiems pašarams. Skaičiuojama, kad vidutiniškai suaugus avis per parą suėda apie 10 kilogramų žolės. Taigi auginantiems avis geriausias būdas sutaupyti – ganyti avis ganyklose. Reikėtų nepamiršti, kad ganyklas taip pat būtina atrinkti, kadangi netinkamai parinkta ganykla pvz. drėgnos, užliejamos pievos ar miškingos vietovės  avims netinkamos, nes avys gali susirgti nagų ligomis ar fasciolioze, diktiokaulioze.

Turite klausimų? Susisiekite avių supirkimo numeriu: +37061277311  

Prisijunkite prie savo paskyros